dane adresowe: Gaj 1, 97-570 Przedbórz, tel. 44 781 52 07
ROK 2016

KALENDARIUM WYDARZEŃ ŚDS W ROKU 2016

 

          

12.01.2016 – SPEKTAKL „Na zdrówko”. Występ przyjezdnej krakowskiej grupy teatralnej ART – METANOIA. Wspólna zabawa aktorów i uczestników ŚDS.

spektakl1  spektakl1
spektakl1  spektakl1


04.02.2016 - „Tłusty czwar
tek” na wesoło.odki poczęstunek w postaci pączków i faworków oraz zabawa taneczna.


09.02.2016 – Bal karnawałowo – walentynkowy. Tańce i hulanki przeplatane wieloma zabawami konkursowymi nagradzanymi symbolicznymi upominkami.

spektakl1  spektakl1

spektakl1
 


21.03.2016 – Powitanie wiosny. Uczestnicy wraz z terapeutami, pożegnali zimę klasycznym „paleniem marzanny”. Następnie rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana chwila, czyli pieczenie kiełbaski, śpiewy i pląsy przy grillu.

spektakl1  

spektakl1
 
                                                                                                                    spektakl1
 

06.04.2016 – Śniadanie wielkanocne z zaproszonymi gośćmi. Po raz kolejny odbyło się Spotkanie Wielkanocne, które wpisało się w tradycję Środowiskowego Domu Samopomocy w Gaju. Każda tego typu uroczystość jest poprzedzana wspólnymi przygotowaniami.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, tj. Burmistrz Miasta Przedborza – Miłosz Naczyński, Sekretarz Miasta – Wiesława Janosik, Skarbnik Miasta – Elżbieta Młynarczyk, Ksiądz Proboszcz – Henryk Dziadczyk, jak również społeczność Ośrodka – Uczestnicy, ich rodziny oraz wszyscy pracownicy. 

Na część oficjalną złożyła się część artystyczna, tj. przedstawienie przygotowane przez naszych Uczestników oraz serdeczne życzenia dla zgromadzonych przekazane przez Burmistrza Miasta, Kierownika Ośrodka oraz Księdza Proboszcza naszej parafii.

Po części oficjalnej nastąpiło spożywanie przygotowanych na tę okoliczność tradycyjnych potraw, wśród których nie zabrakło białej kiełbasy, chrzanu, jajek, kugla i kolorowych ciast.

Na spotkaniu panowała ciepła i rodzinna atmosfera, niosąca optymizm i nadzieję na lepsze jutro. Wszyscy byliśmy bogatsi o nowe przeżycia i refleksje.  

spektakl1  spektakl1
 


09.05.2016 – Wyjazd do Biblioteki Miejskiej w Przedborzu. Od 8 do 15 maja 2016r. w naszym mieście odbywała się XIII edycji „Tygodnia bibliotek” pod hasłem, „Biblioteka inspiruje”. Nie mogło zabraknąć Podopiecznych ŚDS w Gaju, którym zaprezentowano najpiękniejsze bajki i baśnie znanych polskich autorów.


spektakl1  

                                                                                                                    spektakl1 

spektakl1

 


31.05.2016 – Wyjazd do Łodzi. Całodniowa wycieczka, z udziałem uczestników, ich Rodziców/Opiekunów oraz pracowników Ośrodka. Była też chwila na zakup pamiątek swoim najbliższym. 


spektakl1

spektakl1  spektakl1
 


25.06.2016 – "Dni Przedborza’’. ŚDS w Gaju po raz kolejny wziął udział w wystawie podczas Dni Przedborza, na których były prezentowane przedmioty wykonane przez uczestników Ośrodka. Ekspozycja cieszyła się dużą popularnością, jak również nasz „słodki bufecik”.

spektakl1  spektakl1
 


 07.07.2016 – Integracyjny wyjazd do Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu na projekcję filmu „Smerfy 2”.

spektakl1
 


07.09.2016 – Zajęcia nad Zalewem. Uczestnicy wraz z terapeutami udali się na pobliski Zalew 

w Przedborzu, by wspólnie oddać się grillowaniu i zabawom. Po zjedzeniu smakowitych kiełbasek 
i kaszanek, spalali kalorie przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek oraz konkurencjach sportowych.
 

Spektakl2  Spektakl2Spektakl2  Spektakl2


04.10.2016 – Prelekcja Policji. W naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Przedborzu. Tematem rozmowy było utrwalenie informacji z zakresu zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w Ośrodku i poza nim. Pan policjant 
w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa.

spektakl1


26. 10.2016 - Wyjazd do MDK w Przedborzu. 
Uczestnicy wzięli czynny udział w projekcji filmu „Smoleńsk”. Po nim nastąpiła krótka refleksja na temat obejrzanej produkcji.

spektakl1


27.10.2016r. – Prace porządkowe na podwórku. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wspólnie zagrabiliśmy liście z drogi wjazdowej, jak również z placu Ośrodka. Wszyscy świetnie się bawili.

spektakl1


04.11.2016 – Cmentarz Parafialny w Przedborzu. Jak co roku, uczestnicy i terapeuci udali się 

na cmentarz pomodlić się nad grobami, o których nikt nie pamięta. Odwiedziliśmy i uporządkowaliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza.

                                                                   spektakl1

          spektakl1  
spektakl1
 


14 i 16.11.2016 – Szkolenie ceramiczne. Po raz kolejny do Ośrodka przyjechał współpracujący 
z nami od wielu lat znakomity artysta, Pan Tomasz Poraziński, który przeprowadził zajęcia z ceramiki. Przypomniał, jak lepić z gliny ręcznie i pomocy koła garncarskiego. Nauczył nas sztuki szkliwienia 
i wypalania w piecu. 

                                          spektakl1

         spektakl1

                                                                     spektakl1
 


24.11.2016 – Zabawa Andrzejkowa. Tradycyjne wróżby i konkursy zakończone tańcami.

                              spektakl1

spektakl1 spektakl1


29. 11.2016 – Szkolenie decoupage i scrapbooking. Na szkoleniu z arteterapii poznaliśmy nowe techniki zdobnictwa i dekoratorstwa, tj. decoupage na bombkach styropianowych sztucznie ośnieżonych oraz scrapbooking, czyli tworzenie kartek okolicznościowych  za pomocą kolorowego papieru, nożyczek do wycinania profilu, ćwieków, urządzeń do ich mocowania, kleju, naklejek dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku, pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków.

spektakl1

                                                        spektakl1


07.12.2016 – Wycieczka do Warszawy. Uczestnicy wraz z rodzicami i terapeutami wyruszyli 
do stalicy, by zasiąść w fotelach słynnego teatru „Buffo” i wspólnie obejrzeć spektakl pt.: „Piotruś Pan”. Następnie udali się na obiad do restauracji „Traktat”. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Wiśle, by zobaczyć najsłynniejszy symbol naszej stolicy – Syrenkę Warszawską. Nieopodal znajduje się Centrum Nauki Kopernik wraz z Planetarium, w którym mogliśmy uczestniczyć w projekcji filmowej 
na temat kosmosu oraz obejrzeć seans pt.: „Polaris”. 

spektakl1 
                                                                                 spektakl1
spektakl1
                                                                                 spektakl1


08.12.2016 – Wystawa w MDK Przedbórz. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wystawie zorganizowanej przez MDK i zaprezentować rękodzieła artystyczne naszych uczestników o tematyce bożonarodzeniowej. 

 spektakl1 spektakl1
                                                           spektakl1
 


© 2020 śds