dane adresowe: Gaj 1, 97-570 Przedbórz, tel. 44 781 52 07
ROK 2017
                                                 KALENDARIUM WYDARZEŃ ŚDS W ROKU 2017
14.02.2017 – Walentynki, Walentynki… Dla chłopczyka i dziewczynki
, tj. wspaniała zabawa taneczna dla zakochanych i nie tylko przy miłosnej muzyce i pląsach.

spektakl1  spektakl1
spektakl1
 


17.02.2017. – Szkolenie z foamiranu. Po raz kolejny mieliśmy okazję gościć Panią Martę z jej niezwykłymi inspiracjami. Tym razem zaprezentowała nam delikatną i cienką piankę, zwaną foamiranem, której zaletą jest niezwykła plastyczność. Pokazała, jak w prosty i szybki sposób tworzyć kształt
i formę, oraz jakiej użyć metody do barwienia materiału. Nabyte przez nas umiejętności możeny wykorzystywać podczas terapii zajęciowej z naszymi uczestnikami. 

spektakl1 
spektakl1
 


23.02.2017 – Celebrujemy zapusty, czyli „tłusty czwartek” przy konsumpcji tradycyjnych pączków oraz głośnych śpiewach i skocznych tańcach.

spektakl1 spektakl1 spektakl1  spektakl1
 


28.02.2017 - Zabawa ostatkowa. Wspólna impreza przeplatana konkursami i tańcami.

spektakl1 
spektakl1


21.03.2017 – Palenie – topienie marzanny to tradycja. Właśnie w ten sposób uczestnicy symbolicznie pożegnali zimę i powitali wiosnę. Następnie przystąpiliśmy do pieczenia kiełbaski i radosnych tanów. 

spektakl1 
                                                                                spektakl1
  spektakl1
                                                                                spektakl1
 


22.03.2017 – Spektakl „Kobietki”. Ponownie gościliśmy w naszym Ośrodku Agencję Artystyczną Art. – Metanoia. Aktorzy zaprezentowali naszym uczestnikom sztukę pt. „Kobietki”. Jak zawsze
w humorystyczny sposób przedstawili tym razem różne charaktery płci pięknej, przeplatając występ wierszami znanych poetów oraz licznymi piosenkami z polskiej sceny muzyczno – rozrywkowej, wprawiając tym samym uczestników we wspólną zabawę i stan euforii na cały dzień. 


spektakl1 
spektakl1  spektakl1
 


28.04.2017 – Spotkanie Wielkanocne. „Są takie Święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas...”.Tradycyjnie w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste Spotkanie Wielkanocne z udziałem zaproszonych gości, podopiecznych oraz kadry. Spotkaniu towarzyszyło wzruszające przedstawienie, przemowa Pana Burmistrza i Świąteczny posiłek. 

                                                                                spektakl1
  spektakl1
 


12.05.2017 – Wyjazd do Biblioteki Miejskiej w Przedborzu. W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmiało „Biblioteka. Oczywiście”. Nie mogło zabraknąć uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gaju, którzy wzięli czynny udział w czytaniu książek.

                                                                                               spektakl1                                spektakl1 
                                                                                                 spektakl1
         spektakl1
 


21.06.2017 – Nabożeństwo w ŚDS. Tego dnia do Ośrodka przybył kapłan, by sprawować uroczystą Mszę Świętą w intencji naszego zmarłego Ś.P. Uczestnika. 18.08.2017 – Piknik integracyjno – sportowy na terenie Ośrodka. Wzięli w nim udział wszyscy uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gaju. W programie naszego pikniku była wspólna zabawa przy muzyce, konkursy z nagrodami oraz zabawy integrujące uczestników. Atrakcją był również grill, kugiel i słodkości spożyte na świeżym powietrzu. Celem spotkania było poznanie nowych form aktywności sportowych służących promocji zdrowego stylu życia. 


                                                          spektakl1
spektakl1 spektakl1 
                                                           spektakl1
 


19.10.2017 – Warsztaty w MDK Przedbórz. Pracownicy wraz z uczestnikami udali się do Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu na warsztaty o tematyce jesiennej – pozytywne, miłe wspomnienia z pobytu.

spektakl1  spektakl1


 25.10.2017 – Kino - „Dwie Korony”. Wyjazd uczestników do Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu na projekcję filmu „Dwie Korony” ukazującego fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe. Krótka refleksja nad sensem życia. 


spektakl1


30.11.2017 – „ANDRZEJKI”. Tego dnia w ŚDS w Gaju odbyła się impreza andrzejkowa, w trakcie której „mieliśmy okazję poznać naszą przyszłość”. Uroczystości towarzyszyły: wróżby, zabawy przy muzyce, wesołe tańce oraz pyszne smakołyki.

spektakl1 
                                        spektakl1
                                                                              spektakl1
                                                                                                                    spektakl1


06.12.2017 – Mikołajki w ŚDS. Do naszej placówki zawitał Mikołaj przynosząc słodkie przekąski. Było to dużą niespodzianką dla naszych podopiecznych wprawiając ich w zachwyt do końca dnia.

 


11.12.2017 – Szkolenie z dekoratorstwa i zdobnictwa. Uczestnicy z pomocą terapeutów własnoręcznie wykonali stroiki bożonarodzeniowe oraz krasnale z wykorzystaniem zasobów lasu.
 
pl1.jpg pl1.jpg pl1.jpg pl1.jpg 


 
12.12.2017 – Ubieranie choinki. Drzewko iglaste uważane jest za symbol życia, odrodzenia się, trwania i płodności. Według wierzeń kościelnych zieleń jest symbolem nadziei. Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez choinki, dlatego również w naszym Ośrodku nie mogliśmy zapomnieć 
o tej wspaniałej tradycji.

pl1.jpg 
pl1.jpg


© 2020 śds